Selasa, 28 Mac 2017 4:41 AM
OKU Tukar Warna Teks Biru Tukar Warna Teks Merah  Tukar Warna Teks Hijau  Tukar Warna Teks Hitam  Set Semula Warna Teks Facebook Twitter Instagram FOK-2016 Youtube RSS 1akses
  • muatturun icon

muatturun2016
  • kalendaracara icon

kalendaracara2016
  • maklumbalasskp icon my

skp2016
  • beritaeksklusif icon my

bernama2016

  • statistik icon

statistik2016
  • ebook icon

ebook2016

logo3-bm

                      

 


  Dato-Sri-Jamil-Salleh---dipilih-JUN2016

 

YBHG. DATO' SRI JAMIL BIN SALLEH

Ketua Setiausaha
Kementerian Perdagangan Dalam Negeri,
Koperasi dan Kepenggunaan
 
Pejabat Ketua Setiausaha
Aras 11 (Menara), No. 13,
Persiaran Perdana, Presint 2,
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan,
62623 Putrajaya,Malaysia 
 
Emel:
ksu[at]kpdnkk.gov.my

 

Profil
 
Jawatan : Ketua Setiausaha
Agensi : Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan       Kepenggunaan
Kumpulan Perkhidmatan : Pengurusan Tertinggi
Gred : Turus III
Tarikh Memegang Jawatan Sekarang : 15 Mac 2016
Tarikh Lahir : 8 Januari 1959
Tempat Lahir : Melaka
 

 

Pendidikan
 
 
    • B.A. Hons. Antropologi dan Sosiologi, Universiti Malaya, Kuala Lumpur
    • Diploma Pengurusan Awam, INTAN Kuala Lumpur                                

 
Pengalaman Dalam Perkhidmatan
 
15 Mac 2016 :

 

Ketua Setiausaha, Kementerian Perdagangan Dalam Negeri , Koperasi dan Kepenggunaan

12 Jun 2013 : 

Ketua Setiausaha, Kementerian Belia dan Sukan

8 November 2010 : 

 

Timbalan Ketua Setiausaha (Pengurusan), Kementerian Belia dan Sukan

20 November 2009 : 

Timbalan Setiausaha Bahagian NKRA, Kementerian Dalam Negeri

1 Januari 2007 : 

 

Pengarah Bahagian Pembangunan dan Perolehan, Jabatan Penjara Kementerian Dalam Negeri  

16 Oktober 2004 : 

 

Pengarah Pembangunan dan Logistik Jabatan Penjara, Kementerian Dalam Negeri

1 Januari 2000 : 

Ketua Unit Perancangan dan Pembangunan, Jabatan Penjara, Kementerian Dalam Negeri

1 Julai 1997 : 

 

Penolong Setiausaha (Cawangan Istiadat dan Protokol), Kementerian Pertahanan

1 Januari 1989 : 

 

Penolong Setiausaha , Cawangan Bekalan, Bahagian ‘F’, Kementerian Dalam Negeri 

13 Januari 1986 : 

 

Penolong Setiausaha (Kewangan), Bahagian Pentadbiran dan Kewangan, Kementerian Dalam Negeri

8 Oktober 1984 : 

 

Penolong Pengarah Pembangunan Ekonomi Belia, Bahagian Belia, Kementerian Belia dan Sukan

22 Jun 1983 : 

Pegawai Kanan Kebudayaan Belia dan Sukan, Kementerian Belia dan Sukan

 
Anugerah Bintang
 
    • Pingat Sri Sultan Ahmad Shah Pahang (S.S.A.P)
    • Darjah Mulia Seri Melaka (D.M.S.M)
    • Darjah Seri Melaka (D.S.M)
    • Bintang Khidmat Terpuji (B.K.T))
    • Pingat Perkhidmatan Setia (P.P.S)
 
mygov miti moa mof jpa ideahatch bless bpa