Ahad, 30 April 2017 5:25 AM
OKU Tukar Warna Teks Biru Tukar Warna Teks Merah  Tukar Warna Teks Hijau  Tukar Warna Teks Hitam  Set Semula Warna Teks Facebook Twitter Instagram FOK-2016 Youtube RSS 1akses
  • muatturun icon

muatturun2016
  • kalendaracara icon

kalendaracara2016
  • maklumbalasskp icon my

skp2016
  • beritaeksklusif icon my

bernama2016

  • statistik icon

statistik2016
  • ebook icon

ebook2016

logo3-bm

 


  TKSUFK


YBHG. DATO’ HAJI RAZALI BIN OTHMAN

 

Timbalan Ketua Setiausaha (Kepenggunaan & Pengurusan) 
Kementerian Perdagangan Dalam Negeri,Koperasi dan Kepenggunaan

Pejabat Timbalan Ketua Setiausaha(Kepenggunaan & Pengurusan)

Aras 11 (Menara), No. 13,
Persiaran Perdana, Presint 2,
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan,
62623 Putrajaya, Malaysia

Emel: 

razali[at]kpdnkk.gov.my 

No.Telefon : 

03-88825558 

No.Fak : 

03-88825567 

 

Profil

Jawatan : Timbalan Ketua Setiausaha (Kepenggunaan &
Pengurusan)
Agensi : Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan 
Kumpulan Perkhidmatan : Pengurusan Tertinggi 
Gred : JUSA B (Memangku) 
Tarikh Memegang Jawatan Sekarang : 16 Disember 2015
Tarikh Lahir : 13 Mei 1958
Tempat Lahir : Ipoh, Perak 

Pendidikan

  • B.A. (Hons) (Pengajian Asia Tenggara), Universiti Malaya
  • D.P.A. (INTAN)
  • D.P.A., University Of Conventry, United Kingdom
  • M.B.A., University Of Conventry , United Kingdom



Pengalaman Dalam Perkhidmatan

 
16 Disember 2015 : Timbalan Ketua Setiausaha (Kepenggunaan & Pengurusan), Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan
18 Julai 2011 : Timbalan Setiausaha Kerajaan (Pentadbiran), Pentadbiran Setiausaha Kerajaan Negeri Perak
1 Januari 2007 : Pegawai Daerah Kinta, Pentadbiran Setiausaha Kerajaan Negeri Perak
1 Januari 2006 : Setiausaha, Majlis Bandaraya Ipoh, Pentadbiran Setiausaha Kerajaan Negeri Perak
16 November 2004 Setiausaha Majlis Perbandaran Ipoh, Pentadbiran Setiausaha Kerajaan Negeri Perak
23 April 2004 : Ketua Penolong Setiausaha , Unit Perancang Ekonomi Negeri, Pentadbiran Setiausaha Kerajaan Negeri Perak
16 Mac 2003 : Ketua Penolong Setiausaha, Unit Perancang Ekonomi Negeri, Pentadbiran Setiausaha Kerajaan Negeri Perak
1 Julai 2001 : Ketua Penolong Setiausaha , Perbadanan Labuan, Kementerian Kewangan
16 Julai 1996 : Ketua Penolong Setiausaha (Perancangan & Pembangunan), Bahagian Kemajuan Wilayah Persekutuan Labuan2 Oktober 1995
2 Oktober 1995 : Penolong Setiausaha, Bahagian Perolehan Kerajaan, Kementerian Kewangan
25 September 1995 : Jawatan Kumpulan, Jabatan Perkhidmatan Awam
19 September 1993 : Jawatan Latihan, Jabatan Perkhidmatan Awam, mengikuti kursus “Master in Business Administration“ di Coventry University, U.K.
1 Mei 1991 : Penolong Setiausaha , Bahagian Perjawatan dan Perkhidmatan, Kementerian Pendidikan
1 Disember 1986 : Penolong Setiausaha, Pentadbiran Setiausaha Kerajaan Negeri Perak
16 Januari 1984 : Penolong Setiausaha, Kementerian Dalam Negeri
3 Januari 1983 Pegawai Tadbir Diplomatik, Penolong Setiausaha, Kementerian Luar Negeri
     
     


Anugerah Bintang

  • 2004 - Ahli Mahkota Perak (A.M.P)
  • 2008 - Dato’ Paduka Mahkota Perak (D.P.M.P)
  • 2006 - Ahli Paduka Mahkota Perak (P.M.P)

 

 

 

 

 

 

 

 

mygov miti moa mof jpa ideahatch bless bpa