Rabu, 26 April 2017 11:57 AM
OKU Tukar Warna Teks Biru Tukar Warna Teks Merah  Tukar Warna Teks Hijau  Tukar Warna Teks Hitam  Set Semula Warna Teks Facebook Twitter Instagram FOK-2016 Youtube RSS 1akses
  • muatturun icon

muatturun2016
  • kalendaracara icon

kalendaracara2016
  • maklumbalasskp icon my

skp2016
  • beritaeksklusif icon my

bernama2016

  • statistik icon

statistik2016
  • ebook icon

ebook2016

logo3-bm

 


  TKSUPDN


  YBHG. DATO’ BASARUDDIN BIN SADALI

 

Timbalan Ketua Setiausaha (Perdagangan Dalam Negeri)
Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan

Pejabat Timbalan Ketua Setiausaha (Perdagangan Dalam Negeri)

Aras 11 (Menara),No. 13,
Persiaran Perdana, Presint 2,
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan,
62623 Putrajaya, Malaysia

Emel :
basar[at]kpdnkk.gov.my
 

 


Profil

Jawatan : Timbalan Ketua Setiausaha (Perdagangan Dalam Negeri)
Agensi : Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan
Kumpulan Perkhidmatan : Pengurusan Tertinggi
Gred : JUSA A (Memangku)
Tarikh Memegang Jawatan Sekarang : 5 Oktober 2015
Tarikh Lahir : 24 Oktober 1958
Tempat Lahir : Kampar, Perak

Pendidikan

  • Bachelor of Art, University of Malaya-1981
  • Master of Public Administration, University of Syracuse, New York-1999

Pengalaman Dalam Perkhidmatan

 
5 Oktober 2015 : Timbalan Ketua Setiausaha (Perdagangan Dalam Negeri),  Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan  
1 Januari 2013 : Timbalan Ketua Setiausaha (Francais & Kepenggunaan),  Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan
1 Disember 2010 : Pengarah, Bahagian Pembangunan Organisasi, Jabatan Perkhidmatan Awam
1 September 2009 : Pengarah, Bahagian Saraan, Jabatan Perkhidmatan Awam
25 Mac 2008 : Timbalan Pengarah Kanan, Cawangan Dasar Saraan,Bahagian Saraan, Jabatan Perkhidmatan Awam
1 Februari 2005 : Timbalan Pengarah, Bahagian Gaji dan Elaun, Jabatan Perkhidmatan Awam
16 Ogos 2004 : Ketua Penolong Pengarah, Bahagian Gaji dan Elaun, Jabatan Perkhidmatan Awam
1 Ogos 2000 : Ketua Penolong Pengarah, Bahagian Saraan, Jabatan Perkhidmatan Awam
1 April 1995 : Ketua Penolong Setiausaha, Cawangan Belanjawan, Bahagian Kewangan dan  Akaun, Kementerian Pertahanan, Kuala Lumpur
16 Ogos 1988 : Penolong Pegawai Daerah (Tanah), Daerah Barat Daya, Balik Pulau, Pulau Pinang
1 November 1987 : Penolong Pegawai Kewangan Negeri Perak, Pejabat Kewangan Negeri Perak
3 Januari 1983 : Pegawai Tadbir Diplomatik, Pejabat Setiausaha Kerajaan Negeri Perak
 


Anugerah Bintang

  • 2010-Johan Setia Mahkota (J.S.M)
  • 2010-Dato’ Paduka Mahkota Perak (D.P.M.P)
  • 2004-Ahli Mahkota Perak (A.M.P)
  • 1988-Pingat Pekerti Terpilih (P.P.T)
 

 

mygov miti moa mof jpa ideahatch bless bpa