Kedah

KPDNKK Negeri Kedah

ALOR SETAR

Encik Mohamad Fitri Bin Hassan
Pengarah,
Kementerian Perdagangan Dalam Negeri
Koperasi dan Kepenggunaan Negeri Kedah

Aras G, Zon C, Wisma Persekutuan
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
Bandar Muadzam Shah
06550 Alor Setar, Kedah
No. Tel : 04 – 7001800
No. Faks : 04 – 7001801
Koordinat Peta : (6.1859312,100.3778763)

SUNGAI PETANI

Encik Ahmad Razak Hanafi
Ketua Cawangan

Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan
Cawangan Sungai Petani
Tingkat 2, Wisma Ria,
08000 Sungai Petani, Kedah
No. Tel : 04 – 4205108
No. Faks : 04 - 4217995
Koordinat Peta :  (5.666373,100.502439)

LANGKAWI

Tuan Haji Azmi bin Dan
Ketua Cawangan

Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan
Cawangan Langkawi
Lot 120 & 122,
Persiaran Bunga Raya,
Langkawi Mall,
07000 Langkawi, Kedah
No. Tel : 04 – 9660420
No. Faks : 04 - 9660791
Koordinat Peta :  (6.326047,99.844017)

KULIM

Encik Roffa bin Mat
Ketua Cawangan

Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan
Cawangan Kulim
No. 31, 32 & 33, Tmn Pelangi 2,
09000 Kulim, Kedah.
No. Tel : 04 – 4963700
No. Faks : 04 - 4915898
Koordinat Peta :  (5.381863,100.555364)

BALING

Encik Fadzil Bin Hassan
Ketua Cawangan

Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan
Cawangan Baling
No. 1, Bangunan Majlis Agama Islam Negeri Kedah,
Jalan Badlisah,
09100 Baling,Kedah.
No. Tel : 04 – 4700120
No. Faks : 04 - 4700121
Koordinat Peta :  (5.676328,100.91879)

KUBANG PASU

Encik Othman Bin Din
Ketua Cawangan

Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan
Cawangan Kubang Pasu
No. 105, Lot 3519, Pusat Bandar Barat
Bandar Darulaman, 06000 Jitra, Kedah
No. Tel : 04 – 9184002
No. Faks : 04 - 9184001
Koordinat Peta :  (6.236146, 100.421954)

Carta Negeri Kedah

Senarai Nama Pegawai
Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepengunaan Negeri Kedah.

Nama Jawatan Sambungan
(04-700 xxxx)
Tn. Mohamad Fitri Bin Hassan Pengarah Negeri (PTD Gred M52) 1818 mohamadfitri
Cik Nuraisyah binti Mad Pozi PA Pengarah 1802  
SEKSYEN PENTADBIRAN DAN KEWANGAN
Pn. Noralida bt Zain Penolong Pegawai Tadbir (PPT Gred N36) 1819 noralida
En. Syed Mohd Hazwan Bin Syed Md Tahir Penolong Pegawai Teknologi Maklumat (PPTM Gred F29) 1770 mohdhazwan
Pn. Nur Shahida binti Junus Penolong Akauntan (PAK Gred W27) 1799 shahidajunus
Pn. Naserah binti Ramli Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1793 naserah
Pn. Norizan binti Saidin Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1804 norizan.saidin
En. Mohamad Syamin bin Mohd Rohani Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1804 syamin
Pn. Nazirah binti Idris Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1793 narizahidris
Pn. Ezreyniza binti Abdullah Pembantu Tadbir Kewangan (PT (Kew) Gred W17) 1794 ezreyniza
En. Muhamad Firdaus bin Abdul Majid Pembantu Tadbir Kewangan (PT (Kew) Gred W17) 1794 m.firdaus
En. Zolkifli bin Othman Pekerja Awam Rendah (Gred R4) 1797 zolkifli
En. Mohamad Nasir bin Mohamad Isa Pemandu (Gred R3) 1796 mohamadnasir
En. Anuar bin Ariff Pengawal Keselamatan (Gred KP11) 1797 anuarariff
Pegawai Pemantau Harga Pegawai Pemantau Harga (PPH) 1792 mnbh_alorsetar
Cawangan Alor Setar   1800 alorsetar
SEKSYEN PENGUATKUASAAN
Tn. Khalid bin Tik Timbalan Pengarah Negeri (PP Gred N48) 1777 khalid
En. Ridzuan bin Mat Isa Penolong Pengarah (PP Gred N44) 1747 ridzuan
Unit Kawalan Harga
En. Ahmad Ahrazzuddin  bin Ahmad Hamdan Penolong Pengarah (PP Gred N41) 1749 ahrazzudin
En. Ahmad Sabri bin Mohd Suri Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N32) 1776 ahmadsabri
En. Ahmad Tarmidzi bin Othman Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1758 tarmidzi
Pn. Pazidah binti Hamzah Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N22) 1755 pazidah
Pn. Noor Atiqah binti Noordin Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1765 nooratiqah
En. Mohd Rizal bin Hassan Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1765 mrizal
En. Mohd Noorizham bin Abdullah  Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1765 izham
Cik Siti Asma Nasuha binti Zakaria Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1763 asma.nasuha
Unit Kawalan Bekalan
En. Abdul Bar bin Abdul Majid Penolong Pengarah (PP Gred N41) 1760 abdulbar
En. Ahmad Sobri bin Ariffin Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N32(KUP)) 1757 sobri
En. Jamil bin Ismail Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1782 jamilismail
En. Mohd Hafiz bin Md Arib Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N22) 1778 mohdhafiz
En. Jamaludin bin Salleh Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N22) 1768 jamaludinsalleh
En. Tun Hairul Husni bin Tun Abdullah Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N22(KUP)) 1771 hairul
En. Norzaishafril bin Shafie Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1771 norzaishafril
En. Rizali Amier bin Razak Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1762 rizali
En. Mohamad Asri bin Sa'aid @ Sa'aidin Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1762 mohd_asri
En. Mohd Nasir bin Musa Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1762 nasirmusa
Unit Metrologi Sah & Sewabeli
En. Ariffin bin Muslim Penolong Pengarah (PP Gred N41) 1748 ariffin
En. Muhamad Rosdi bin Mohd Nor Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1775 rosdi
En. Noor Alam bin Mohammed Ali  Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N22) 1762 alam
Pn. Farah Yuziana binti Mohd Yusof Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1765 farahyuziana
En. Muhamad Heri bin Che Omar Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1763 heri
Unit Hakcipta Dan Harta Intelek
En. Mazlan bin Ismail Penolong Pengarah (PP Gred N41) 1754 mazlan
En. Mohamad Asmadi bin Shafii Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N32) 1781 asmadi
En. Harizal bin Abu Bakar Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1785 harizal
En. T.S Zahirudin bin T.S Alwi Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1754 zahirudin
En. Mazlan bin Harun Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1781 mazlan
En. Abdullah bin Abdul Mutalip Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1781 abdullah
Pn. Ku Norashikin binti Ku Abdullah Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1781 kunorashikin
En. Mohd Sabri bin Aziz Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1754 sabriaziz
Unit Jualan Langsung, APP dan Aduan
En. Abdul Jalil bin Abdul Penolong Pengarah (PP Gred N41) 1752 jalil
En. Ahmad Fauzi bin Md Noor Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1767 ahmadfauzi
En. Che Zaaba bin Ismail Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1788 zaaba
En. Mohd Zaimi Sham bun Mahmood Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N22) 1787 zaimi
Pn. Norazizah binti Azudin Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1771 azizahazudin
Unit Risikan
En. Zahari bin Ismail Penolong Pengarah (PP Gred N41) 1751 zahari
En. Ahmad Suhamee bin Ishak Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1789 suhaimee
Unit Pendakwaan & Kajian Kes
En. Mohd Azman Bin Mahmud @ Bahari Penolong Pengarah (PP Gred N41) 1753 mohdazman
En. Zulkarnain bin Shafiin Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N32) 1784 zulkarnain
En. Tarmezy bin Mohamad  Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1756 tarmezy
En. Mohd Khairul Hazwan bin Kadar Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1772 khairulhazwan
En. Muhammad bin Mat Saad Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1772 mohamadsaad
Unit SIPAR & ISO
En. Mohamad Aizie bin Bakar Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N32) 1750 aizie
Pn. Toheroh binti Abdul Rahman Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1761 toheroh
Cik Faridatul Akma binti Mohd Yunus Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1791 akma
Pn. Roshidah binti Talib Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1791 roshidah
Pn. Hyasnina binti Harmaini Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1791 hyasnina
Unit Stor & Eksibit
En. Zainal bin Endod Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1761 zainalendod
En. Mahamad Najib bin Hashim Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N22(KUP)) 1788 mnajib
En. Azwan bin Ismail Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1771 azwanismail
Unit Logistik
En. Tarmezy bin Mohamad Penolong Pegawai Penguatkuasa (PPP Gred N27) 1774 tarmezy
Pn. Roza binti Aziz Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N22) 1762 roza
Unit Pengurusan
Cik Noor Akmar binti Mohd Noor Penolong Pengarah (PPP Gred N27) 1780 akmar
Pn. Adriana binti Adnan Pembantu Penguatkuasa (PmP Gred N17) 1765 adriana
Pn. Nor Hazliana binti Ahmad Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1745 hazliana
En. Zaini bin Taib Pemandu (Gred R3) 1745 zainitaib
En. Azman bin Md Rejab Pembantu Am Pejabat (PAP Gred N4) 1745 azmanrejab
SEKSYEN KEPENGGUNAAN 
Pn. Marina Idayu binti Marikan Penolong Pengarah (PTD Gred M41) 1744 marina
Pn. Zauyah binti Hj Abu Bakar Penolong Pegawai Tadbir (PPT Gred N27) 1735 zauyah
Pn. Jasnita binti Abdul Rahman Penolong Pegawai Tadbir (PPT Gred N27) 1743 jasnita
Pn. Ai'na binti Shariff Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1741 aina
Pn. Rashadah binti Hasaan Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1736 rashadah
Cik Nurul Farehah binti Zainol Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1736 farehah
SEKSYEN PERDAGANGAN DALAM NEGERI  
En. Devendran a/l Rajangam Penolong Pengarah (PTD Gred M41) 1732 devandran
En. Mohd Zulkifli bin Mohd Idris Penolong Pegawai Tadbir (PPT Gred N27) 1742 mohd.zulkifli
Cik Wan Azizah binti Wan Hussain Penolong Pegawai Tadbir (PPT Gred N27) 1734 azizah
En. Muhamad Firdaus bin Anuar Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1741 mu_firdaus
Pn. Nor Salina binti Mohd Mangun Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1741 norsalina
En. Mohd Shahar bin Ariffin Pembantu Am(PT (PAP Gred N1) 1769 mohdshahar
SEKSYEN TRIBUNAL TUNTUTAN PENGGUNA MALAYSIA
Pn. Zurida bt Yahaya Penolong Pegawai Undang-Undang (Gred L32) 1733 zurida
Pn. Norzamila binti Md Zain Pembantu Tadbir (PT (P/O) Gred N17) 1737 norzamila
CAWANGAN
Sungai Petani 04-4205108

Ahmad Razak bin Hanafi

Peg. Penguatkuasa, N41

04-4205100

 

Kosong

Pen. Peg. Penguatkuasa, N32

-

 

Hairun Nissah bt. Kamaruddin

Pen. Peg. Penguatkuasa, N32

 - 

nissah

Febriany Citra Kesuma bt. Ibrahim

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

febriany

Abdullah b. Salleh

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

abdullahsalleh

Ahmad bin Said

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

ahmadsaid

Noor Hidayah binti Ahmad

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

hidayah

Kulim 04-4963700

Roffa bin Mat

Peg. Penguatkuasa, N41

04-4963701

roffa

Zulkifli bin Makhtar

Pen. Peg. Penguatkuasa, N32

 - 

zulkiflimakhtar

Hj. Mohd. Zabidi b. Hassan

Pen. Peg. Penguatkuasa, N32 (KUP)

 - 

zabidi

Anuar bin Shafiei

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

anuarshafiei

Nor Iza binti Ishak

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

noriza

Abd Hamid bn Md Isa

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

abdhamid

Mohd Aswad bin Mat Zain

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

aswad

Mohd Nor Masriq bin Mohamad

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

masriq

Muhammad Ridzuan bin Abd Rahim

Pen. Peg. Penguatkuasa, N27

 - 

muhammad

Langkawi 04-9660420
Azmi bin Dan Peg. Penguatkuasa, N41 04-9666814 azmidan
Anuar Bin Ahmad Pen. Peg. Penguatkuasa, N32 04-9660102 anuarahmad
Mohd Azizan Bin Md Rashid Pen. Peg. Penguatkuasa, N27 ext: 106 mohammadazizan
Mohd Syamsul Amin Bin Yusop Pen. Peg. Penguatkuasa, N27 ext: 108 mohdsyamsul
Mohd Izral Bin Md Sani Pen. Peg. Penguatkuasa, N27 ext: 121 izralsani
Nor Azlina binti Mahamad Sehak Pen. Peg. Penguatkuasa, N27  -  azlinasehak
Kubang Pasu 04-9184002
Muhamad Nasri bin Hassan Pen. Peg. Penguatkuasa, N32 04-9184006 nasri
Ahmad Fauzi bin Md. Noor Pen. Peg. Penguatkuasa, N27  -  ahmadfauzi
Baling 04-4700120
Fadzil Bin Hassan Pen. Peg. Penguatkuasa, N32 04-4700122 rafar
Ahmad Rushdi Bin Ishak Pen. Peg. Penguatkuasa, N27 04-4700123 rushiishak
Paparan : 52512
Dikemas kini pada : 25 Jun 2014